Serpin Termal Tesisleri

Kuş cennetiyle ünlü Manyas ilçesinde ilk akla gelen şifalı su kaynağı, modern olanakların sunulduğu Serpin Termal Tesisleri’dir. BandırmaBalıkesir yolunun 25’inci kilo: metresinde, Aksakal beldesinden ayrılan bir yol 20 kilometre sonra sizi tesislere ulaştırır.

Serpin Termal Tesisleri’nin, kas ve mide hastalıklarının yanı sıra kilo vermek isteyenler tarafından da tercih edilen suyu, 53°C’lik sıcaklığıyla diğer termal kaynaklardan ayrılır. Şeker hastalığı, mide, böbrek ve romatizmal hastalıklar, bel, boyun ve sırt rahatsızlıklarının tedavisinde çok etkin sonuçlar verir. Yüksek sıcaklığına karşın rahatlıkla girilebilen suları, kalp ve damar hastalıklarına tavsiye edilmektedir. En büyük özelliği ise; hiçbir katkı yapılmadan ve yapay yöntemler uygulanmadan kullanılabilen suyunun egzama, kapanmayan yaralar, sedef hastalığı, cilt kırışıklıkları, sivilceler gibi birçok elit hastalığını tedavi etmesi ve cildi yumuşatmasıdır. Diğer taraftan, tesisteki ayrı bir kaynaktan çıkan 32°C sıcaklıktaki bir su, içilebilen ender sular arasında yer alır. Kükürt oranı düşük, nitrit oranı ise sıfır olan bu su içildiğinde; mide, böbrek ve sindirim sisteminin daha rahat çalışmasını sağlamakta, şeker, kolesterol ve tansiyonu düzenlemektedir.

Tesisin farklı bölümlerinde kullanılmak üzere, yerine göre 7090°C’ye yükseltilen termal suların normal kaynak sıcaklığı 53°C’dir ve daha önce de söylediğimiz gibi, banyo tedavisi sırasında bu suya herhangi bir müdahalede bulunulmadan girilebilmektedir.

Serpin Termal Tesisleri’nde kilo vermeye yönelik pek çok uygulama vardır. Örneğin ‘Tanita Body Composition’ adlı cihaz yardımıyla metabolizma ölçümleri yapılarak vücuttaki kas, kemik, yağ ve su değerleri bulunmakta, bundan sonra termal suyun içilmesiyle metabolizmanın daha iyi çalışması sağlanmaktadır. Kaplıca suyuna girildiğinde, vücut gözenekleri açılmakta, terleme yoluyla da toksin ve zararlı maddeler dışarı atılmaktadır. Kaplıca suyunun metabolizmaya yaptığı olumlu etki sayesinde böbrekler daha rahat çalışmakta ve ayni zararlı maddeler bu kez idrar yoluyla dışarı atılmaktadır. ‘Termoter’ cihazıyla vücuda özel bir çamur sürmek ve bandajlamak yoluyla vücut ısısı arttırılmakta, bu şekilde yağlı noktaların inceltilmesiyle toksin ve yağların atılmasına yardımcı olunmaktadır. Sellülit ve lokal yağlanma tedavilerinde kullanılan özel cihazlar sayesinde, deniz yosununun kullanıldığı banyo kürleri sonunda birkaç beden incelme sağlanmaktadır. Pasif jimnastik parkurunda, estetik uzmanlarınca sel101 itli dokular takip edilmekte ve azaltılmasına çalışılmaktadır. Tüm bu işlemlerin yanı sıra, hareket, yürüyüş, yüzme ve aletli jimnastik etkinlikleri konukların istifadesine sunulurken, ziyaretçilere, kişiye özel diyet uygulamalarıyla da farklı bir anlayışla hizmet edilmektedir.

Serpin Termal Tesisleri; iki ve üç katlı suit apartlardan oluşmakta ve 15’er günlük devreler halinde, aylık ve mevsimlik devre mülk sistemiyle kiraya verilmektedir. Bu şekilde, insanların şifalı suyun nimetlerinden ömür boyu yararlanmalarının sağlandığını söylemek mümkündür.

Kategoriler