Zeytinlik Kaplıcası

Artvin’in merkeze bağlı Zeytinlik bucağındaki Zeytinlik Kaplıcası ‘Çermiği’; il merkezinin 5 kilometre güneyindedir. Doğal bir haldedir. Suyunun özellikle mide ve bağırsak hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir. İçmesi, birçok Artvinliyi her gün bu yöreye çekmektedir.

Mikelet Kaplıcaları

Mikelet Kaplıcaları, İlçenin Çoraklı köyündedir. ‘Çoraklı İçmesi’ olarak da tanınır. Şifalı bir maden suyu kaynağıdır. Suyu; birçok hastalığın tedavisinde, hem banyo, hem de içme olarak kullanılmaktadır.

Ilıca Kaplıcası

Ilıca Kaplıcası, Şavşat’a 12 kilometre uzaklıktaki İlıca köyündedir. Bu nedenle ‘Ilıca Köyü Çermiği’ diye de bilinir. Suyu; romatizma ve siyatik gibi ağrılı hastalıkların tedavisinde etkilidir. Oteli ve sosyal tesisleri vardır.

Mikelet Kaplıcası

Mikelet Kaplıcaları: İlçenin Çoraklı köyündedir. ‘Ço-raklı İçmesi’ olarak da tanınır. Şifalı bir maden suyu kaynağı¬dır. Suyu; birçok hastalığın tedavisinde, hem banyo, hem de içme olarak kullanılmaktadır.Sıcaklığından dolayı cilt, romatizma, adale ağrıları, ürolojik rahatsızlıklar. Termal suyun bekleme süresi bir gündür. Onun için bir yere götürüleceği zaman bu süre göz önüne alınmalıdır.

Zeytinlik Kaplıcası

Artvin’in merkeze bağlı Zeytinlik bucağındaki Zeytinlik Kaplıcası ‘Çermiği’; il merkezinin 5 kilometre güneyinde-dir. Doğal bir haldedir. Suyunun özellikle mide ve bağırsak-hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir.

Şavşat Ilıca Kaplıcası

Ilıca Kaplıcası: Şavşat’a 12 kilometre uzaklıktaki İlıca köyündedir. Bu nedenle ‘Ilıca Köyü Çermiği’ diye de bilinir. Suyu; romatizma ve siyatik gibi ağrılı hastalıkların tedavisin¬de etkilidir. Oteli ve sosyal tesisleri vardır

Otingo Kaplıcası

Borçka ilçesindeki Otingo Çermiği; ilçe merkezinin 8 kilometre doğusunda, Balcı köyünde bulunan bir kaplıcadır. ‘Otingo Ormanları Ilıcası’ olarak da tanınmaktadır. Suyu şifa¬lı olan bu kaynağın küçük bir oteli ve sosyal tesisleri bulun¬maktadır.. Bu kaplıcanın suları özellikle bacaklardaki halsizliğe ve romatizma hastalıklarına iyi geliyor.