Balpaş Turistik Termal Tesisleri

Balpaş Turistik Termal Tesisleri: Pamukçu beldesindeki diğer kaplıcadır. Belediye’ye ait olan Bengü Kaplıcası’na 2 kilometre uzaklıkta, Balıkesir-lzmir karayolunun kenarmdadır. Belediye tarafından açılan iki yeni sondaj kuyusunda 67°C sıcaklıkta termal suyun bulunmasıyla birlikte, bu suların değerlendirilmesi cihetine gidilmiş ve üzerine son derece modern bir kaplıca tesisi inşa edilmiştir.

Balpaş Turistik Tesisleri’ndeki termal su; açık ve kapalı tedavi havuzlarında, özel banyolarda, banyo ve içme kürleri şeklinde değerlendirilmektedir. Tesiste; Fizik Tedavi Ünitesi, sualtı masajı, buhar banyosu, basınçlı duş, egzersiz salonları ve çamur banyosu uygulamalarının yapıldığı birimler mevcuttur. Ayrıca, yüzme havuzları, Türk hamamı ve kondisyon odaları da bulunmaktadır.

Kaplıcanın şifalı suyu; hipertermal, sodyum sülfatlı ve klorürlü bir su olup, romatizmalhastalıklar, ortopedik ameliyat sonrası sekellerin giderilmesi, üst solunum yolları hastalıkları, metabolik hastalıklar, mide ve bağırsak sistemiyle ilgili fonksiyonel ve salgı bozuklukları, karaciğer ve safra kesesi yetersizlikleri ile safra taşlarının tedavisinde olumlu sonuçlar vermektedir.

Kategoriler