İkbal Termal Tesisleri

İkbal Termal Tesisleri, Afyon’dan gelip geçen herkesin tanıdığı İkbal, kente 9 kilometre mesafede, Afyon-lzmir ve Kütahya yol ayrımında yeni bir termal tesisi faaliyete geçirmiştir.
ikbal Termal Tesisleri’nde kaplıca suyunun sıcaklığı 42°C’dir. Su; klorür, sodyum, kalsiyum, magnezyum, demir ve alüminyum iyonlarını içermekte ve içinde hiçbir toksit madde bulunmamaktadır. Tesisin, Spor Travmatoloji ve Rehabilitasyon Merkezi (SPORTREM)’de; Afyon Kocatepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi uzmanlarının denetiminde cilt bakımı için yosun maskeleri, diyet için kişiye özel beslenme programları, vücudu rahatlatmak ve yumuşatma için bitki, süt, papatya ve kekik banyoları, güzellik ve deri hastalıklarına yönelik çamur banyoları uygulanmakta, bunun yanı sıra ağrıları giderici, sakinleştirici ve vücudun forma girmesini sağlayıcı masajlar, kireçlenmeler, eklem hastalıkları, kas romatizmaları, bel-boyun fıtık ve ağrıları, migren ve baş ağrıları, her türlü eklem ameliyatları sonrası rehabilitasyon, özellikle artroskopi ve total diz ve kalça protezleri sonrası rehabilitasyonu, eklem sertlikleri ve hareket kısıtlıklarının tedavisi yapılmaktadır. Ancak, İkbal Termal Tesisleri’ne şevkli hasta kabul edilmemektedir.
Beş yıldızlı İkbal Termal Otel ise; 286 odada 604 yatak kapasitesine sahiptir. Bunların bir kısmını özel suit odalar oluşturmakta, otel bünyesinde ayrıca engelli hastalar için düzenlenmiş odalar da bulunmaktadır. Odalarda 24 saat sıcak su vardır ve müşteriler açık ve kapalı yüzme havuzlarından yararlandıkları gibi, otelin diğer bütün sosyal ve sportif imkânlarından sınırsız şekilde istifade etmektedirler.
Bu arada, normal bir otel olmasına rağmen, il dahilindeki kaplıcalara gitmek isteyen müşterilerine ücretsiz ulaşım imkânları sunan iki yıldızlı Pamukkale Otel ve Dinlenme Tesisleri (Afyon PlazaVdan da kısaca söz etmek gerekir; Afyon-lzmir karayolunun 10’uncu kilometresinde yer alan bu tesisin 44 odasında 104 yatak kapasitesi mevcut olup, ayrıca 12 suit odası bulunmaktadır.

Kategoriler