Hotel Abı Hayat

Hotel Abı Hayat: Kızılcahamam’ın içindedir. Termal otel, Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsatlı modern kaplıca ve fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi olarak hizmet vermektedir. Otelde; tedavi uzmanları, pratisyen doktor ve teknik servis personeli bulunmaktadır.

Geçmişi Roma lmparatorluğu’nun debdebeli zamanlarına kadar uzanan Kızılcahamam termal suları, yer aldığı çam ve oksijen dokusu içinde, tarihte birçok ünlü kişiye şifa kaynağı olmuştur. Hotel Abı Hayat, işte bu mucizevi suyu müşterilerine sunmaya çalışan bir tesistir.

Kaynağından çıktığı anda 73°C olan kaplıca suyu sıcaklığı, içine başka bir su katmadan, son sistem bir teknolojiyle 40°C’ye düşürülerek, tamamen doğal bir  şekilde istifadeye hazır hale getirilmektedir. Bu su; romatizmal hastalıkların (romatoid artrit, osteorartrit, spondiloartrit) kronik dönemleri yumuşak doku hastalıkları, nörolojik hastalıklar (felç sekelleri, periferik sinir sistemi rahatsızlıkları, zona, nevrit, nevralji), ortopedik rahatsızlıklar (ameliyat sonrasında ve kırık sekellerinin rehabilitasyonunda), spor sakatlanmaları, bağ yırtılmaları ve menüsküs ameliyatı rehabilitasyonunda, protez rehabilitasyonunda, inhalasyon yoluyla üst solunum yollarının kronik ve allerjik rahatsızlıkları, deri hastalıkları (sedef, kronik irriton dermatit, egzamatöz hastalıklar), her türlü jinekolojik rahatsızlıklar, iltihaplı kadın hastalıkları, strese bağlı rahatsızlıklar, dejeneratif romatizmal hastalıklar (bel fıtığı ve kireçlenme), ruhsal hastalıklar ve aşırı sinirlilik hallerinde, tedavi edici özellikleriyle çok yararlı olmaktadır.

Otelde; fizik tedavi ünitelerinin yanı sıra, açık ve kapalı termal havuz, Türk ve Fin hamamları, özel banyolar, güzellik salonları ve diğer sosyal ve sportif amaçlı üniteler yer almaktadır. Dört yıldızlı Hotel Abı Hayat; 93 odada 203 yatakla hizmet vermekte ve çam ve oksijen deposu Soğuksu Milli Parkı’na yürüyerek 8 dakika çekmektedir.

Kategoriler